Úvod » Elektrokola

Elektrokolo

publikováno 04.08.2014 (aktualizováno 08.04.2016)

není špatná věc a nejlépe s ním začít u svojí partnerky. 

Když má svoje staré kolo kvalitní a je s ním spokojená, stačí jenom pořídit elektropohon. Na kole mé ženy ho na první pohled ani nenajdete:

Prozrazuje ho jen velký zadní náboj, ve kterém je motor s volnoběžkou. Ta je důležitá, aby v případě vybité baterie se nezměnil pohodový výlet na kole v neúprosnou dřinu. Moderní řešení umožňuje nasadit kazetu až s deseti pastorky a kabel motoru s konektorem zajišťuje snadné přehození zadního kola k vyjížďkám bez pohonu. Součástí je i INTL systém 6ti děr pro brzdový kotouč, pokud je třeba. Dobrému pozorovateli ještě neunikne páčka regulace výkonu na řídítkách. Baterii s řídící jednotkou nese zatím brašna za sedlem, ale plánuji ještě udělat schránku dolů pod rám pro snadnou výměnu baterie. Dojde tím i ke snížení těžiště kola a utvrzení jeho sportovního charakteru zlepšením ovládání a trakčních vlastností.

Víš, holky těžší to maj' ... se tentokrát projevilo v kladném smyslu. Elektrifikované celopéro na obrázku sice váží komplet s baterií skoro 18kg, ale za těch 250W výkonu navíc (cyklista sám vypotí pouze 100 až 150W) to vážně stojí ... a jen 6 tisíc kaček, protože 2 baterie byly u sekačky na trávu. Nezanedbatelnou výhodou je i respekt, který vyvolá takový počin mezi nejbližšími. Původní pochybnosti okolí: "S čím si to zase hraju" se změnily v respekt, když jsem nedočkavě zkoušel rychlost a zrychlení před domem a srdce zaplesalo, když jako první neodolala dcerka a kolo si půjčila. Po projížďce ho vracela se slovy: "Táto, to je vážně hustý".   

Nezbývá než zvládnout ještě jednu věc. Jestli mě dosud moje drahá polovička na cyklovýletech zdržovala, tak teď s elektropohonem bude na vrcholech kopců čekat NA MNE. Nezbývá než se utěšovat: "Jistě mi dá borůvky, které mezitím nasbírala, ochutnat".

Případné dotazy ke specifikaci, montáži a zapojení elektropohonu ochotně a škodolibě vysvětlím. Ať je nás, holkami proháněných nejenom v domácnosti, co nejvíc. 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Kategorie: cyklistika, MTB

Návštěv: 15793
Dnes: 0
Online: 1

Naši sponzoři a partneři
  • Vanad 2000 a.s.
  • Vanad design s.r.o.
  • Mirakonstrukt s.r.o.
  • Mirasport s.r.o.
  • MIRAT s.r.o.

Aktualita

Jde to, ale dře to

Dřív než v Orlických horách to tentokrát bylo na běžky doma za humny

Kalendář akcí

« 06 / 2024 »
Po Út St Čt So Ne
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Nejbližší akce

AnketaTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace