Úvod » Technika

TRX jako kondiční příprava třeba na běžky

publikováno 02.11.2012 (aktualizováno 27.02.2020)

.PODZIM SVÁDÍ K LENOŠENÍ, ALE LYŽE KLEPOU NA DVEŘE!

V letních měsících na kole to bylo snadné. Málokterý kout naší přírody byl našemu bajkování nedostupný. Stačilo se dvakrát týdně řádně projet, občas v náročném nejlépe skalnatém terénu a byli jsme na koni. Nohy silné a čile kmitající, srdce jako zvon, plíce k neutahání a technika jaksepatří. Cyklistická sezóna skončila a těšíme se na nové obrazy zasněžené přírody a běžky, které nám romantické zážitky nejlépe zprostředkují. Zatím odpočíváme a lenošíme. Uklidňujeme se: „Přece nepolezu ven, když je tam tak hnusně.“ Týdny utíkají, než se konečně dočkáme - vedle prvního výletu na běžkách však možná i nemilého překvapení! Nohy nechtějí poslouchat, funíme jako sentinel a o pažích a svršku těla, které jsme jízdou na kole moc neprotáhli, ani nemluvě. 

Na běžkách potřebujeme provozuschopné a výkonné celé tělo. Činky nebo posilovací stroj jsou sice možná, ale časově a finančně náročná řešení a osobně je vůbec nepoužívám. Vystačím si se závěsným systémem TRX, který vedle posilovacího efektu protáhne celé tělo, zvyšuje jeho pružnost a trénuje i motoriku člověka. Cvičení probíhá velmi rychle, výměna závaží", které zprostředkovává vlastní tělo, je pouze změnou polohy. Dá se sehnat za 500 korun, a stejně nenáročný je i prostorově. Lze ho používat zavěšený na stropě, na zdi nebo i jenom přivřený ve dveřích, venku pak třeba uchycený na větvi stromu. Navíc není problém si ho vzít s sebou třeba na dovolenou.

TRX system.cz - cviky rozdělené na posilování horní a dolní části těla a na flexibilitu a strečink a spousta dalšího. Také v češtině a se spoustou vysvětlení zvláště pro začátečníky jsou Základní cviky na ramena s TRXJak na TRX nebo třeba Trénink s Tamarou či TRX na břišní svaly. Představu o možnostech systému dávají videa Proč trénovat s TRX25 nejlepších TRX cvičení nebo obdobně Pro pružné kočky a mnoho dalšího videa na webu.   Systém je vhodný pro všechny sporty a každého, kdo chce udržet tělo a duši v rovnováze - být v pohodě.

 

Komentáře

Přispívat do diskuze mohou jen přihlášení uživatelé.

V diskuzi není zatím žádný příspěvek

Kategorie: cyklistika, MTB

Návštěv: 14546
Dnes: 1
Online: 1

Naši sponzoři a partneři
  • Vanad 2000 a.s.
  • Vanad design s.r.o.
  • Vanadrus
  • Mirakonstrukt s.r.o.
  • Mirasport s.r.o.
  • MIRAT s.r.o.

Aktualita

Jde to, ale dře to

Dřív než v Orlických horách to tentokrát bylo na běžky doma za humny

Kalendář akcí

« 06 / 2021 »
Po Út St Čt So Ne
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930    
Nejbližší akce

AnketaTento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace